,,Kašli na všechny, kteří tě odsuzují
podle toho, že vypadáš jinak. Narodila jsi se
jako originál, tak neumírej jako kopie.''

,,Všichni živí tvorové jsou krásní. Jenom zrcadlo z nás dělá zrůdy.''

Co je to Ulzzang?

5. června 2014 v 20:56 | Maky |  Ulzzang

http://3.bp.blogspot.com/-YLzKPY_2JPA/USAwBZqq7ZI/AAAAAAAAABU/xApqSG6hgvs/s1600/ulz3.jpg https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/9d/e2/9c/9de29c60a16da111cb0d593f11bd2a83.jpg

Když jsem dneska tak náhodou zadala do vyhledávače ''Ulzzang'', překvapivě mi jako první vyjel český blog :D. (Ale vyhledávání mám ve všech jazycích -_- ...) Je to zvláštní, myslím, že by mělo spíše vyjet něco korejského...
(Nechci dělat reklamu, ale pokud vás zajímá, tak tady: my-asian-blog.blog.cz)
Pokud se vám chce, o ulzzang módě toho najdete česky docela dost. Nechci to tady až tak rozepisovat, tak tu dám jen to základní a nějaké fotky, aby jste si to představili ^o^.Ulzzang (Korejsky: 얼짱), také hláskované jako eoljjang nebo uljjang, je populární jihokorejské slovo a znamená "nejlepší tvář" nebo "dobře vypadající". Původně použitý jako termín slangu toto slovo v anglickém slovníku se vyvinulo a popisuje osobu, která sleduje určitý styl módy. Ten, kdo chce být ulzzang a získat popularitu na internetu, může vystupovat v soutěžích, kde o jejich fotkách rozhoduje porota, i když mnozí se stali známími Ulzzang díky oblíbeným účtům na Cyworld.

Mnoho ulzzang modelů má populární korejské módní webové stránky (příp. blogy), a některé z nich vstoupily do korejského zábavního průmyslu a od té doby vzrostly na slávě.

I když slovo vzniklo v Jižní Koreji, stoupenci těchto trendů by mohli být viděni i v Japonsku, Číně, Taiwanu, Malajsii, Vietnamu, Thajsku, Indonésii, v Evropě, ve Spojených státech a Kanadě.

Slovo ulzzang, doslova "nejlepší tvář", je odvozen od slov eolgul (korejsky: 얼굴), což znamená "tvář"; a jjang (korejský: 짱) termín slangu znamená "nejlepší".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama